poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Content Source - OFERTAPozycjonowanie / SEO

SEO i pozycjonowanie

seo

Na temat SEO i skutecznego pozycjonowania krąży w sieci wiele mitów.

 

Księgarnie oferują mądrości pisane przez mistrzów White HAT SEO, ale rzeczywistość zawsze wyprzedza te poradniki o kilka długości.

Zmienne są bowiem algorytmy Google i kto nie rozumie, że nie da się oszukać coraz sprawniej działających robotów, ten jest z góry na straconej pozycji.

W SEO żadna droga na skróty nie jest możliwa, dlatego wszystkich, którym bliskie są zagadnienia pozycjonowania, niezmiernie bawią propozycje usług za 10 złotych miesięcznie, mających wywindować witryny na wyższe pozycje. Jedyne co może się zdarzyć w tej cenie to filtr od Google za rozsiewanie spamu po sieci.

robot google

Ten mem pochodzi z fan paga FB firmy Seo Station i nadal bawi!

Sposobów na etyczne i zgodne z zasadami wytyczonymi przez Google pozycjonowanie jest wiele. Jedne bardziej, inne mniej skuteczne, bo w pozycjonowaniu niestety nie ma prostych prawd i łatwych odpowiedzi. Wiele zależy od otoczenia i analizy konkurencji, a sprawny pozycjoner dla każdej witryny przygotuje inną strategię, opartą na badaniu możliwości poszczególnych działań. Jedno jest pewne. Roboty są coraz bardziej inteligentne, a algorytmy według których działają coraz doskonalsze.

—————————————————————————————————————————

Jakie zatem działania zaleca wujek Google – by podnieść ranking strony?

 

  • Wartościowa treść, która angażuje użytkowników i sprawia, że znajdują to czego szukają.

 

  • Polecenia tej treści przez użytkowników sieci w postaci zamieszczenia adresu do niej.

 

  • Odpowiednia budowa strony internetowej, na której treść jest zamieszczona – roboty badają ją pod kątem technicznych możliwości, które mają służyć jak najlepszemu surfowaniu po sieci z wykorzystaniem wszelkich urządzeń do tego służących.